Prebieha údržba...

Skúste to znova neskôr.

Riešenie prehustenej dopravy

Infraštruktúra pre elektrickú mobilitu a zdieľanie vozidiel vie priniesť do komunity nielen pozitívne vnímanie verejnosťou ale pri masovom nasadení mení aj dopravné návyky obyvateľstva.

Našim cieľom je priniesť viditeľné zmeny v našom okolí, ktoré zlepšia náš život, spravia komunity priateľskejšími a bežné služby mesta užitočnejšie. Preto aj moderné trendy v mobilite ľudí chápame celostne a hľadáme komplexné riešenia typu End-2-End - od dopravných prostriedkov cez ich zdieľanie, nabíjanie až po parkovanie.

Pripravili sme dizajny dopravných prostriedkov pre poslednú míľu prepravy, či už sú to bicykle pre požičiavanie, elektrobicykle, skútre alebo e-motorky. Vnímame zároveň, že pokiaľ chceme, aby boli naozaj dostupné a zmenili dopravné návyky ľudí, pilotné projekty s pár kusmi dieru do sveta nespravia. Preto podporujeme ich masové nasadenie do miest či regiónov tak, aby si svoje vozidlo našiel obyvateľ do niekoľkých metrov chôdze z práce či domova. Široká paleta jednostopových elektrických prostriedkov ANTIKu dokáže podporiť prvú vlnu záujmu o "zelenšiu" e-mobilitu, na ktorej si samosprávu môžu natrénovať pripravenosť pre budúce nasadenie "veľkých" áut.

Nasadenie zdieľania pre dopravné prostriedky prostredníctvom inteligentného manažmentu vozidiel a užívateľsky priateľských aplikácií od ANTIKu pre občanov je len podpora trendu, ktorý si ľudia dokážu rýchlo adoptovať - v prípade, že je rovnako rozumne nastavená aj tarifná politika a jej integrácia s ostatnými formami dopravy.

Masové nasadenie e-mobility nejde bez vybudovanej siete nabíjačiek či e-zásuviek. Mestám odporúčame stratégiu budovať takéto miesta nie tam, kde sa obyvatelia zdržiavajú krátko ako sú nákupné centrá či dopravné uzly, ale najmä tam, kde bývajú či pracujú - v rezidenčných oblastiach, priemyselných zónach alebo administratívnych budovách. Takéto nabíjacie miesta nevyžadujú rýchle, ale investične veľmi drahé rýchlonabíjacie stanice. Postačia nákladovo efektívne a batérie šetriace AC nabíjačky alebo nabíjačky s kombinovaným účelom s informačným panelom pre lepšie využitie mestských pozemkov.

#traffic #eco #save #green #eco