Prebieha údržba...

Skúste to znova neskôr.

Smart Osvetlenie

Osvetlenie vmímame ako strategické aktívum v majetku mesta. Osvetľovacie body môžu poslúžiť nielen svojmu pôvodnému účelu, ale zároveň pomôcť znížiť náklady na zavedenie iných smart technológii do komunity.

Inteligentná lampa sa udržiava ľahšie a lacnejšie.

Do osvetlenia miest a obcí sme dali našu dlhoročnú skúsenosť s hi-tech výrobou za dobré ceny spolu s umom slovenských inžinierov pri návrhu rozumných riešení na báze najnovších poznatkov vedy a techniky.

SmartOsvetlenie pre nás znamená kombináciu ďiaľkového riadenia a servisu, ktoré mestu umožňuje uvoľniť pravý strategický potenciál svetelného bodu pre budúcnosť. Vybudovaného miesta napájaného nepretržite elektrickou energiou, ktoré je možné využiť pre nasadenie ďalších moderných technológií pre konverziu mesta na Smartcity.

Ako to funguje?

Modul, ktorý je upevnený priamo na svetelnom bode komunikuje prostredníctvom IoT siete od ANTIKu s monitorovacím portálom obce alebo servisnej organizácie. Umožňuje nastavovať vlastnosti svietidla v čase, a/alebo podľa svetelných podmienok či intenzity dopravy a to aj detailne pre každé zariadenie. Servis sa okamžite dozvie o výpadku ešte predtým ako naň upozorný sťažujúci sa občan. Riadiť vieme aj systém osvetlenia bez modernizovaných svetelných bodov.

Regulácia osvetlenia diaľkovo znamená radikálne zníženie nákladov na prevádzku a úsporu času. Stĺp nemusí na sebe niesť zďaleka iba lampu s osvetlením. Vďaka trvalému el. napájaniu  umožňuje umiestnenie ďalších produktov, ktoré svojou funkciou vytvárajú z bežnej lampy skutočný Smart stĺp.

Modulárne riešenie robí z bežnej LED lampy pouličného osvetlenia skutočný Smart stĺp s množstvom užitočných vlastností.

Na jeden stĺp je možné efektívne upevniť:

·      IoT Gateway pre šírenie signálu pre Internet vecí

·      WiFi AP pre internetové pripojenie

·      Snímač kvality ovzdušia

·      Moderný verejný rozhlas

·      LED modul osvetlenia pre samotné osvetlenie s diaľkovým riadením

·      Inteligentný kamerový systém

·      Informačnú LED obrazovku

·      SOS tlačidlo na privolanie pomoci a spojenie s operátorom

·      Nabíjačka pre e-mobilitu

V portfóliu Antik Smart Osvetlenia je množstvo atraktívnych modelov pouličných lámp s rôzným dizajnom a vlastnosťami. Na výber je množstvo lámp pre pouličné osvetlenie pozdĺž ciest a samozrejme modely pre osvetlenie parkov či námestí a peších zón.

#smart #light #LED #eco